6 najlepszych naturalnych spalaczy tłuszczu!

0
1455

Chcąc uzyskać upragnioną sylwetkę chętnie sięgamy po różnego rodzaju suplementy, które mają pomóc nam w redukcji zbędnej tkanki tłuszczowej. Jednak ich długotrwałe stosowanie może mieć różne konsekwencje dla zdrowia, a część z nich jest również nielegalna. Istnieją jednak zdrowe alternatywy, które pomogą usunąć tłuszcz z problematycznych miejsc ciała. W poniższy artykule przedstawimy 6 najlepszych naturalnych spalaczy tłuszczu.

Czym są naturalne termogeniki?

Ten, kto się odchudzał, zdaje sobie sprawę, ile wymaga ten proces wyrzeczeń. Jednak zdrowe podejście jest w tej kwestii kluczowe. W przeciwnym razie po szybkiej redukcji może nastąpić proces jo-jo i wrócimy do naszej starej wagi. Warto zatem pomyśleć, jak w naturalny sposób wspomóc organizm w likwidacji nagromadzonego tłuszczu. Nowoczesny catering dietetyczny Dąbrowa Górnicza nie tylko zapewnia nam więcej czasu na przyjemniejsze sprawy niż myślenie o przyrządzaniu posiłków. Również istotny jest fakt, że dieta pudełkowa zawiera naturalne produkty, które wspomagają nas w czasie odchudzania. Termogeniki, czyli naturalne spalacze tłuszczu działają na zasadzie wzrostu temperatury ciała, prowadząc tym samym do szybszej redukcji masy ciała. Warto zatem poznać, co jeść, by efektywniej zrzucać zbędne kilogramy i redukować uporczywą tkankę  tłuszczową.

Naturalne płynne spalacze tłuszczu

Jednym z najlepszych naturalnych spalaczy tłuszczu jest zielona herbata, która zawiera kofeinę oraz katechininę -składnik przyśpieszający redukcję tkanki tłuszczowej. Zielona herbata dzięki tym dwóch związkom działa przeciwnowotworowo i przeciwzapalnie. Katechininy zwiększają również wydatek energetyczny organizmu, hamuje łaknienie oraz przyśpiesza metabolizm. Wypita po treningu dodatkowo wpływa na regenerację organizmu. Kolejnym naturalnym spalaczem tłuszczu jest kawa, która również zmniejsza apetyt i przyśpiesza nasz metabolizm, prowadząc do szybszej redukcji masy ciała. Porcja kawy pół godziny przed treningiem dodaje energii, przez co możemy ćwiczyć dłużej. Z kolei ocet jabłkowy zawierający kwas jabłkowy nie wpływa bezpośrednio na spalanie tłuszczu, ale ogranicza wchłanianie tłuszczu z jedzenia. Dostarczoną w diecie pudełkowej sałatkę wystarczy skropić jedną łyżką octu jabłkowego, by ograniczyć spalanie tłuszczu z takich potraw jak smażone mięso. Nie należy jednak nadużywać stosowania octu jabłkowego, z uwagi na zaburzenia wchłaniania witamin z tłuszczu tj. witamin A, D, E, F.

Dopraw potrawę i spal tłuszcz

Każda potrawa dobrze doprawiona smakuje znacznie lepiej. Również dania oferowane w cateringu dietetycznym są pełne smaku. Warto jednak zwrócić uwagę, by wprowadzić takie przyprawy, które poprawią nasz metabolizm. Jednym z nich są papryczki chili, czyli pieprz cayenne, który zawiera kapsaicynę wykazujące silne działanie przeciwnowotworowe. Ponadto składnik ten obniża poziom cukru we krwi. Kolejnym składnikiem jest kurkuma, która oprócz działania antyrakowego, działa przeciwzapalnie i przyśpiesza trawienie. Warto ją dodać do dań z diety pudełkowej po treningu, dzięki temu organizm szybciej się zregeneruje po intensywnych ćwiczeniach fizycznych. Szóstym naturalnym spalaczem tłuszczu jest cynamon, który wpływa na wrażliwość insulinową, obniża poziom cukru, dlatego warto go dodawać do owsianki, jogurtu, ryżu, kawy i sałatek owocowych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here