Każdy kto ma dziecko wie, jak różnie przebiega proces nauczenia go samodzielnego zasypiania. Niektórym dzieciom przychodzi to bardzo trudno, sprawiają wrażenie, jakby ciągle walczyły ze zmęczeniem, jest to przykry widok, ponieważ takie dziecko męczy siebie i otoczenie, są jednak sposoby, żeby je trochę wyciszyć i uspokoić, jednym z nich jest puszczanie maluchowi muzyki relaksacyjnej lub śpiewanie kołysanek. Dobrze jest unikać głośnego napastliwego tonu i już wczesnym wieczorem oczyszczać domową atmosferę z niepotrzebnego hałasu.

Sen niemowlaka

Sen niemowlakaNiemowlaki śpią jakieś 15 godzin na dobę, noworodek może spać nawet 18-20 godzin. Roczne dziecko może potrzebować już tylko 12-13 godzin snu. Wszystko to jest wysoce indywidualne i może się zdarzyć, nawet, że dwulatek śpi dłużej niż jego o połowę młodszy kolega. Nie warto przejmować się tym nadmiernie, jeśli dziecko nie wykazuje innych problemow. Widocznie taki jest jego rytm. Łatwiej jednak powiedzieć niż zrobić. Zmęczeni rodzice często mają dosyć codziennej wieczornej walki to, aby dziecko usnęło wcześniej niż o 23. Nie jest to naturalna godzina do zasypiania dla niemowlaka.

Regularność snu

Taki maluch jest nieznośny i wcale nie jest powiedziane, że będzie spał do 9 rano, bo poprzedniego wieczora poszalał. Tutaj zdają się nie obowiązywać żadne reguły. Dobrze jest spokojnie przeczekać ten okres i mieć nadzieję,że paskudny czas zarywania nocy z czasem minie. Dziecko zaczyna się regulować około drugiego roku życia. Wcześniej nie ma co liczyć na to, że będzie ułożone i będzie robiło to, co my zaplanowaliśmy. Maluchy potrafią wywrócić świat rodziców do góry nogami, a przy tym wszystkim potrafimy zapomnieć wszystkie trudy i niedogodności macierzyństwa.

Dziecko powinno dobrze spać w nocy, warto przewietrzyć sypialnię i zadbać o to, aby była w niej odpowiednia temperatura. odpowiednia to taka, która nie przekracza 25 stopni i nie jest niższa niż 19-20 stopni. Wtedy ciało i umysł dobrze się regenerują i odpoczywają. Czasem sen niemowlaka zaburza katar. Są środki, które pozwalają go złagodzić.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here