Rozstępy to szpecące zmiany umiejscowione na skórze. Spowodowane są nadmiernym rozciągnięciem tkanek. Bardzo często pojawiają się na ciele kobiety po porodzie. Przeczytaj, jak zapobiegać rozstępom i wiotkości skóry. Poznaj zabiegi przeciw rozstępom polecane przez specjalistów medycyny estetycznej z Bieńkowscy Clinic.

Skąd się biorą rozstępy?

Powstawanie rozstępów wiąże się z nadmiernym rozciąganiem skóry, którego następstwem jest zerwanie osłabionych włókien kolagenowych. Przyczyna rozstępów może mieć też podłoże hormonalne – kortyzol, wytwarzany w organizmie w nadmiernej ilości, może zaburzać funkcjonowanie komórek skóry (fibroblastów) odpowiadających za wytwarzanie kolagenu i elastyny.

Rozstępy mogą pojawić się na skórze na skutek intensywnego wzrostu ciała (np. u nastolatków podczas dojrzewania) lub gwałtownego przybierania na wadze. Rozstępy i wiotkość skóry to niestety również częsta pamiątka po ciąży, dlatego warto zadbać o skórę przed ciążą – korzystając z profesjonalnych zabiegów medycyny estetycznej oraz w trakcie ciąży – właściwie pielęgnując ciało.

Rozstępy – profilaktyka, polecane zabiegi

Planujesz ciążę? Zadbaj odpowiednio o swoje ciało. W bydgoskiej i częstochowskiej Bieńkowscy Clinic znajdziesz cały wachlarz zabiegów przeciw rozstępom, które przygotują Twoją skórę na wyzwanie, jakim jest okres ciąży. Dzięki tym zabiegom skóra stanie się jędrniejsza i mniej podatna na uszkodzenia spowodowane nadmiernym rozciągnięciem i zmianami hormonalnymi.

  • Mezoterapia – zabieg przeciw rozstępom, który intensywnie stymuluje fibroblasty do produkcji nowego kolagenu i elastyny. Dzieje się to za sprawą wstrzykniętego preparatu zawierającego kolagen oraz mechanicznej aktywacji komórek skóry. Mezoterapia prowadzi do poprawy struktury skóry, zwiększenia jej elastyczności, sprężystości oraz gęstości.
  • Termolifting Harmony NIR – zabieg przeciw rozstępom, który wykorzystuje technologię głębokiej podczerwieni. Efekt termiczny, zachodzący w dolnych warstwach skóry podczas termoliftingu NIR, powoduje podgrzanie i podrażnienie włókien kolagenowych, czego następstwem jest ich gwałtowne kurczenie się. W rezultacie skóra staje się lepiej zagęszczona, bardziej napięta i elastyczna. Poprawia się też jej struktura.
  • HIFU Ultraformer – jest to zabieg na rozstępy, w którym zastosowano nowoczesną technologię zogniskowanych ultradźwięków. W wyniku selektywnego podgrzewania tkanek, dochodzi w nich do koagulacji białka, a następnie intensywnej resyntezy kolagenu. Pozwala to na stopniową, głęboką naprawę i przebudowę skóry. Proces ujędrniania pogłębia się przez 60-120 dni. Efekt uzyskiwany jest już po jednym zabiegu.
  • Radiofrekwencja – podczas tego zabiegu przeciw rozstępom, energia fal radiowych rozgrzewa skórę do temperatury 45-60°C, stymuluje włókna kolagenowe i fibroblasty, przez co zwiększa jej napięcie i jędrność.
  • Endermologia – najmniej inwazyjna terapia wśród wymienionych zabiegów na wiotką skórę i rozstępy. Polega na masażu skóry za pomocą dwóch elektronicznie sterowanych rolek i podciśnienia. Urządzenie zasysa skórę, a następnie pierwsza rolka ją zwija, a druga rozwija.

Wymienione zabiegi odpowiednie są dla kobiet niebędących w ciąży. Jeśli jesteś w ciąży, umów się na konsultację ze specjalistą medycyny estetycznej, doradzi Ci, jakie zabiegi czy kosmetyki możesz stosować w tym okresie, aby zapobiec powstawaniu rozstępów po porodzie.

Więcej na temat skutecznych zabiegów na rozstępy i wiotką skórę znajdziesz na stronie: https://bienkowscyclinic.pl/zabiegi/prewencja-rozstepow-wiotkosci-skory/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here