Maluchy uwielbiają spędzać czas na zabawie. Najczęściej chcą one do niej zaangażować rodziców lub rodzeństwo. Warto każdego dnia wygospodarować trochę czasu na zabawy z dziećmi. Potrafią być one bardzo interesujące i mogą nam dużo powiedzieć o dzieciach i o ich upodobaniach.

Gry dla czterolatków

Często jako rodzice zastanawiamy się, czy właściwie organizujemy czas naszym pociechom. Jak wiadomo bardzo potrzebują one stymulacji i atencji, ale nie chodzi o to, żeby planować dziecku każdą minutę w ciągu dnia. Dobrze pozwolić mu również na odrobinę samodzielności i obserwować, jak ją wykorzystuje. Kiedy wracamy z pracy zmęczeni i wyczerpani zastanawiamy się jakie gry dla czterolatków zaabsorbują ich na tyle, żebyśmy mogli spokojnie złapać oddech i napić się popołudniowej kawy.

Gry dla czterolatkówJeśli chodzi o gry dla dzieci, które nie potrafią czytać, mamy ograniczone możliwości, ale czterolatek ucieszy się z możliwości układania puzzli lub kolorowych klocków. Są to dość standardowe zabawy, ale przez lata nie wychodzą one z mody, dlatego, że są bardzo zajmujące. Dzięki nim maluch koncentruje się na aktualnie wykonywanym zajęciu. Niektóre czterolatki potrzebują jeszcze dużo uwagi rodzica, nie ma w tym nic dziwnego i warto ten czas póki nie poszły jeszcze do szkoły dobrze wykorzystać.

Warto starać się wybierać gry i zabawy planszowe, niektóre maluchy potrafią w tym wieku już grać w warcaby. Warto ich uczyć zasad niektórych gier, ale nie robić tego na siłę, bo mogą zniechęcić się zasadami, których nie potrafią zrozumieć. Jeśli jest w domu starsze rodzeństwo, może okazać się, że starszy brat chętnie nauczy malucha jakichś gier. Dzięki takiemu rozwiązaniu, każdy członek rodziny odnosi korzyści.

Dzieci są małe przez stosunkowo krotki okres w naszym życiu, dobrze jest więc poświęcić trochę czasu na pełne macierzyństwo choć nie jest to łatwe, a momentami bywa frustrujące, warto myśleć pozytywnie, ponieważ sukces w tej dziedzinie życia, cieszy najbardziej. Nasz czterolatek, spędzając czas z mamą lub tatą jest bardzo szczęśliwy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here