90/60 mm Hg – kiedy Twoje ciśnienie ma taki wynik, należy niezwłocznie zbadać sytuację. W niektórych przypadkach przyczyną jest poważne schorzenie, które wcześnie wykryte można leczyć. Natomiast dla tych, którzy „po prostu tak mają”, przydadzą się informacje, co podnosi ciśnienie.

Objawy niskiego ciśnienia

Niskie ciśnienie krwi często powoduje:

  • permanentne zmęczenie,
  • obojętność,
  • częste omdlenia,
  • nudności,
  • uczucie chłodu w stopach i dłoniach,
  • brak koncentracji,
  • luki w pamięci,
  • zawroty głowy.

Jeśli organizm funkcjonuje prawidłowo, a takie objawy wciąż się utrzymują, to można w prosty sposób podnieść sobie ciśnienie.

Jak podnieść ciśnienie?

Najprostszym sposobem jest sięgnięcie po mocną kawę lub czarną herbatę. Dzięki swoim właściwościom napoje już po chwili skutecznie podniosą ciśnienie. Innymi napojami pobudzającymi są te zawierające guaranę oraz Yerba Mate. Należy pamiętać, że po jakimś czasie zwiększa się tolerancja organizmu na przyjmowane substancje. W związku z tym, żeby utrzymać efekt, należy zwiększyć dawkę. W takiej sytuacji napoje pobudzające mogą mieć niekorzystny wpływ na ciało. Dodatkowo napoje te odwadniają organizm.

Jeśli w ciele będzie za mało wody, to objętość krwi w naczyniach krwionośnych będzie zbyt mała, co bezpośrednio obniży ciśnienie. Dla prawidłowego funkcjonowania gospodarki wodnej organizmu należy pić około 2,5 – 3 l wody dziennie.

Równie ważna jest odpowiednia dieta. Skrajne odżywianie się przez głodówki i zbyt obfite posiłki również obniża ciśnienie krwi. Regularnie spożywane posiłki skutecznie je podwyższą. Powinny to być potrawy lekkie i ciepłe. Orzechy, chleb razowy, soczewica, ciecierzyca oraz napar z pokrzyw powinny znaleźć się na talerzu niskociśnieniowca.

Przy kryzysowych sytuacjach, warto trochę się rozruszać. Chociaż niskie ciśnienie sprawia, że nie mamy na to sił, to kilka skłonów lub przysiadów nie powinno stanowić problemu. Takie 15 – 30 minut lekkiej aktywności fizycznej szybko poprawi i ustabilizuje ciśnienie krwi.

Po więcej informacji na temat nadciśnienia i niedościśnienia tętniczego odsyłamy na https://mamcisnienie.pl/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here