Dzieci bardzo lubią bajki i towarzyszącą im dobrą atmosferę. Zwykle lubią te oglądane, ponieważ mogą patrzeć na kolorowe obrazy, które ciekawią ich i ekscytują. Dobrze jest pamiętać o tym,żeby maluchom nie pozwalać za długo przesiadywać przed telewizorem. Właściwie do drugiego roku życia nie jest im to w ogóle potrzebne.

Rozrywka dla dzieci

Bajki dla dzieci o traktorachMoże być tak, ze bodźce płynące z ekranu telewizora lub komputera są dla nich zbyt intensywne, a ich mózg nie nadąża z dźwiękami i obrazami w skondensowanej formie jaką jest bajka oglądana. Dlatego własnie z wielu powodów lepszym pomysłem jest nauczenie dziecka słuchania bajek czytanych. Są dwie możliwości możemy je puszczać na jakimś urządzeniu. Na przykład na płytach CD, wyprodukowano sporo takich nagrań. Drugim wyjściem jest samodzielne czytanie. Dzieci lubią te momenty, kiedy rodzic otwiera książkę i chce ją przeczytać. W większości domów jest tak, że robi się to wieczorem, kiedy w domu jest już spokojna atmosfera, nikt nikomu nie przeszkadza, i nie ma głośnych rozpraszających uwagę dźwięków.

Bajki dla dzieci o traktorach

Dzieci lubią zasypiać słuchając głosu ukochanego rodzica. W zależności od ich upodobań, może być to opowieść o samochodach, zwierzętach, roślinach lub bajki dla dzieci o traktorach. Może się to wydawać dziwne i niewiarygodne, ale sporo małych dzieci, nawet tych dwuletnich, ma już określone upodobania i preferencje. Warto je szanować i rozwijać w maluchach to, co im się podoba i ich ekscytuje. Warto obserwować te zachowania i upodobania, ponieważ mogą okazać się wskazówką co do ich późniejszego rozwoju. Rodzice często są zdziwieni zainteresowaniami swoich dzieci.

Nawet jeśli nasz maluch nie zdradza zainteresowania książkami, warto robić co w naszej mocy, aby je rozbudzić. Słowo czytane pomaga rozwijać nie tylko słownictwo, ale też wyobraźnie. Jest to więc trud wart zachodu. Jeśli maluch widzi nas z książką, sam prawdopodobnie będzie chciał naśladować ten zwyczaj. Warto wybierać barwne egzemplarze, w których jest dużo obrazków, ponieważ jest to zachęta dla małego wzrokowca.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here