Warszawa to stolica Polski, która obfituje w bardzo wiele ciekawych miejsc, w których warto spędzić weekend. To prawie dwumilionowe miasto to prawdziwe centrum kraju pod bardzo wieloma względami. Jeżeli chodzi o atrakcje dla dzieci Warszawa i okolice zaoferować mogą bardzo wiele interesujących opcji, które z pewnością zaciekawią nawet najbardziej wybredne pociechy.

Atrakcje dla dzieci warszawa i okolice

Atrakcje dla dzieci warszawa i okoliceJeżeli chodzi o starsze dzieci, bardzo popularnym miejscem weekendowych wycieczek jest otwarte parę lat temu Centrum Nauki Kopernik. W jego bliskim sąsiedztwie znajduje się stacja metra, która zapewnia sprawną komunikację z różnych części stolicy. W miejscu tym pobyt może być bardzo pouczający – Centrum Nauki przybliża bowiem bardzo wiele interesujących procesów ze świata fizyki, chemii, biologii, geografii itd. W miejscu tym wiedza przekazywana jest w bardzo ciekawy oraz przystępny sposób, dzięki czemu dziecko uczy się nawet o tym nie wiedząc. Pobyt w tego typu atrakcjach zwiększa kreatywność i pobudza jeszcze bardziej naturalną chęć do odkrywania świata, jaką zazwyczaj mają w sobie dzieci.

W Warszawie warto zimową porą przejść się z dziećmi na Stadion Narodowy, ponieważ otwierane jest tam wówczas pokaźnej wielkości lodowisko. Dzieci z miasta rzadziej niż te wychowane na wsi mają możliwość poślizgać się na lodzie, więc okazja wydaje się bardzo sprzyjająca. Jest to też doskonała szansa, aby nauczyć się nowej aktywności – łyżwiarstwa oraz aktywnie spędzić czas, co jest bardzo ważne w dzisiejszym świecie, kiedy dzieci nierzadko preferują gry komputerowe lub komórkowe od uprawiania sportu.

Niewątpliwie dużą atrakcją dla dzieci jest również zoo położona na warszawskiej Pradze, jedno z największych tego typu obiektów w Polsce

Dzieci będą miały z pewnością frajdę mogąc oglądać zwierzęta, które dotychczas widziały tylko w bajkach lub na obrazkach w tematycznych książeczkach. Słonie, lwy i żyrafy mogą na bardzo długi czas zająć uwagę dziecka w zasadzie w każdym wieku: zarówno w przedszkolu, jak i nawet w liceum.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here