Warszawa to pełna gama interesujących atrakcji przeznaczonych dla najmłodszych. Co warto zobaczyć podczas rodzinnej wycieczki do stolicy?

1.. Stare Miasto
Warszawskie Stare Miasto ma wyjątkowy klimat i powinno znaleźć się na szczycie listy miejsc do odwiedzenia.

To właśnie tam można zobaczyć Zamek Królewski wraz z Kolumną Zygmunta, a także takie zabytki jak mury miejskie, Barbakan, Rynek Starego Miasta z Pomnikiem Syrenki, Kamienne Schodki.

Zwiedzanie stołecznego Starego Miasta można połączyć również ze zwiedzaniem Krakowskiego Przedmieścia, przy którym położony jest Pałac Prezydencki.

2. Centrum Nauki Kopernik
To wyjątkowe miejsce nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Największe w Polsce centrum nauki, dzięki któremu można bliżej zapoznać się z otaczającym nas światem w atrakcyjny, przystępny dla każdego sposób.

Na zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik warto poświęcić cały dzień, aby dokładnie zapoznać się z wszystkimi ekspozycjami!

3. Pałac Kultury i Nauki
To jeden z symboli Warszawy – Pałac Kultury i Nauki można zobaczyć nie tylko z zewnątrz, ale również warto zajrzeć do środka.

W Pałacu, na jego XXX piętrze, znajduje się taras widokowy, z którego można podziwiać Warszawę. W budynku działają również Muzeum Techniki, Muzeum Ewolucji PAN, Muzeum Domków dla Lalek.

4. Stadion Narodowy
To doskonałe miejsce dla każdego fana piłki nożnej.

Obecnie Stadion Narodowy można również zwiedzić – wystarczy wybrać jedną z dostępnych w ofercie wycieczek. Do dyspozycji są także trasy zwiedzania dla najmłodszych.

5. Teatr dla dzieci
Rodzice, którzy nie wiedzą, co dla dzieci w Warszawie sprawdzi się w trakcie deszczowego dnia, powinni również wziąć pod uwag działające w stolicy teatry dla najmłodszych. To kapitalna alternatywa dla kina, ponieważ pozwala dzieciom na zobaczenie żywych aktorów na scenie. Być może będzie również początkiem fascynacji teatrem?

W Warszawie można wybrać się do teatru nawet z dzieckiem mającym jeden rok – dla najmłodszych przygotowuje się wtedy specjalne, ciekawe i aktywizujące spektakle.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here